Autor:
Kristýna
Přidáno:
04/11/2008 v 18:32:15
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6753x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Zelená trpasličí kreveta
Latinský název: Caridina babaulti


Čeleď:Caridea (Krevety)
Původ: Indie, Srí Lanka
Maximální velikost: 3 - 4 cm
Vhodná teplota: 15 - 28 °C
Potrava: Sbírá nebo seškrabuje z podkladu řasy.
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Charakteristika: Je to zelenohnědá krevetka. Je schopna měnit barvu podle životních podmínek. Je naprosto nenáročná, ovšem musí se chovat ve skupině. Je mistr úniků. Utíká z akvária kvůli nevhodným podmínkám. Musí mít dostatek úkrytů. Je citlivá vůči těžkým kovům a chemii.
Rozmnožování: Odchov je snadný. Vajíčka jsou sytě zelená. Samice klade asi 30 vajíček. Pro rozmnožování se doporučuje měkčí a kyselejší voda.

V inzerátech: ! AKVARIJNÍ ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ!


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetinverts.comZelená trpasličí kreveta


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Žebrovník waltlův Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Želva černá (tlustohrdlá)   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Karetka novoguinejská L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka Caridina cantonensis var. Blue tiger     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby