Autor:
Jirkajirka
Přidáno:
24/04/2008 v 09:53:30
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
03/04/2009 v 07:49:07

Zobrazeno: 13984x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 1108x
1 2 3 4 5

Český název: Žebrovník waltlův
Latinský název: Pleurodeles waltl


Čeleď:Salamandridae (Mlokovití)
Původ: Severozápadní Afrika
Maximální velikost: do 25 cm
Vhodná teplota: 15 - 25° C
Potrava: patentky, hmyz, červy, gamarusy, krevetky
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Agresivní, vhodné chovat jedince stejné velikosti
Charakteristika: Žebrovník je poměrně oblíbený a nenároční ocasatý obojživelník. Žebrovník je podobný mlokovi, je tmavě zelený až šedý. Agresivní, vhodné chovat jedince stejné velikosti.Celoročně žijí ve vodě. Pro dva jedince je vhodné akvárium o objemu 100l. Dno může být zcela čisté (což nám umožní jeho lepší a rychlejší čištění). Dožívá se i 20 let. Na vybavení akvária není náročný, ale v nádrži je vhodný substrát, dostatečné množství kořenů, kameny a rostliny (hlavně odolné a pevné druhy). Má rád úkryty. Při chovu v místnosti se obvykle v pozdním létě a na podzim výrazněji barví, a pokud máme v akváriu zastoupená obě pohlaví, můžeme se dočkat odchovu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je štíhlejší a má delší ocas. Samice má poměr těla a ocasu vždy výrazně kratší. Sameček má kloaku výrazně vystouplou, protože skrývá hemipenis. Kloaka samičky je méně nápadná.
Rozmnožování: Samička na jaře naklade 150 - 800 vajíček. Proměna trvá 4 měsíce. Pokud mloky chováme v létě ve venkovním bazénku a v zimě jim v akváriu snížime teplotu na 8 - 10° C, začnou se na jaře po ohřátí vody na běžných 18 - 20 °C rozmnožovat.

V inzerátech: PRODAM


Tato fotografie pochází ze stránek http://wikimedia.org/Žebrovník waltlův

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Tereka velká Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Zelená trpasličí kreveta   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Hlavec plochý L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Tereka velká     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby