Autor:
Evica39
Přidáno:
24/11/2008 v 22:15:38
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 14003x Hodnocení: 2.78 Hodnoceno: 845x
1 2 3 4 5

Český název: Závojnatka shubunkin
Latinský název: Carassius auratus shubunkin


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Japonsko
Maximální velikost: 125 mm
Vhodná teplota: 18 - 22 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 9 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tělo protáhlé. Všechny ploutve jsou prodloužené, pouze hřbetní ploutev odpovídá výchozí formě. Ocasní ploutev je dlouze protažená, závojovitá, dvojcípá. Základní barva je bílá s červenými, žlutými černými nebo šedými skvrnami.
Pohlavní dimorfismus: Samec má v řitní části jeden otvor, samička má dva, které se v období zralosti jiker zbarvují dorůžova a mírně vystupují.
Rozmnožování: Rozmnožují se vajíčky, která jsou oplodňována mimo tělo samice. Rozmnožují se převážně na jaře. Připravenost k páření se projevuje u samců tz. třecí vyrážkou. U samiček se zaplňuje břišní dutina. Při tření samice uvolní jikry a samci oblak spermatu. Jikry se líhnou asi 3-4 dny. Ryby o potomstvo nijak nepečují.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua4you.deZávojnatka shubunkin

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka Ryukin Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Zenarchopterus kampeni   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Závojnatka Lví hlava L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Karas obecný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby