Autor:
Rukavec
Přidáno:
08/02/2009 v 09:02:20
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
19/06/2009 v 18:40:40

Zobrazeno: 12524x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 818x
1 2 3 4 5

Český název: Závojnatka Oranda shishigashira
Latinský název: Oranda shishigashira


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: vyšlechtěná
Maximální velikost: 25 cm
Vhodná teplota: 15 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 6 - 18 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Tyhle ryby se musí krmit pravidelně, ale s mírou. Důležité je krmiva střídat. Většinu krmení sní dříve než dopadne na dno, zbytky dojedí u dna. Rády prohrabávají dno, takže by mělo být měkké. Nejsou to moc dobří plavci. Pro chov je vhodná velká nádrž s množstvím rostlin a s výkonní filtrací vody.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozeznatelné pohlaví. V období tření má sameček třecí vyrážku na skřelích. Samička je zavalitější. Sameček je štíhlejší v bříšku.
Rozmnožování: Pohlavně dospívají asi po 12 měsících. Vytírají se ve spleti rostlin. Ke tření je stimulujeme na jaře mírným zvýšením teploty.


Tato fotografie pochází ze stránek http://upload.wikimedia.org/Závojnatka Oranda shishigashira


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka lví hlava neboli oranda Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka Ryukin   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trnovec jednovousý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička velkoploutvá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby