Autor:
Evica39
Přidáno:
16/02/2009 v 17:36:31
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
01/04/2009 v 20:59:18

Zobrazeno: 18985x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 974x
1 2 3 4 5

Český název: Závojnatka Lví hlava
Latinský název: Carassius auratus red lion head goldfish


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: vyšlechtěna
Maximální velikost: 13 cm
Vhodná teplota: 15 - 23 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 8 - 12 °dGH
Agresivita: snášenlivá rybka
Charakteristika: Další z formy zlaté rybky. Tělo má velmi krátké a sražené. Na hlavě se vytváří bujením tkáně houbovitá čepička. Někdy prorůstá až do očních partií. Nehodí se do zahradního jezírka, jen pro chov v akváriu. To má být větších rozměrů bez písku, s rostlinami zasazenými do květináčků, protože jako každá závojnatka, i lví hlava neustále ryje ve dně.Oranžovočervená hlava a tělo velmi připomínají Orandu narozdíl od ní, ale lví hlavě chybí hřbetní ploutev.Řitní a ocasní ploutev jsou krátké a prakticky nehybně neseny.
Pohlavní dimorfismus: Těžko rozeznatelné pohlaví. V období tření má sameček třecí vyrážku na prsních plotvích. Sameček je štíhlejší v bříšku.
Rozmnožování: Vytírají se v spleti rostlin. Ke tření je stimulujeme na jaře mírným zvýšením teploty.

V inzerátech: Závojnatky lví hlavy koupím


Tato fotografie pochází ze stránek http://animalsholding.czZávojnatka Lví hlava


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka kometa Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka lví hlava neboli oranda   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Závojnatka Ryukin L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Závojnatka shubunkin     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby