Autor:
Salonka
Přidáno:
11/02/2009 v 00:01:08
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5635x Hodnocení: 3.03 Hodnoceno: 768x
1 2 3 4 5

Český název: Zavinutec šedý
Latinský název: Lurida lurida


Čeleď:Cypraeidae
Původ: Portugalsko, Španělsko, Sahara
Maximální velikost: 4 - 7 cm
Charakteristika: Má podlouhlou a nadmutou ulitu šedé barvy, která přechází až do šedohněda. Má dva široké světlé pásy, které jsou uloženy příčně, ale někdy je nemá vůbec. Konce má oranžové s dvěma černými skvrnami. Na sobě má plášť, díky kterému je lastura méně nápadná a plž je bez usazenin. Povrch lastury vytváří dojem že je lakovaná.

V inzerátech: Akvarijní ryby - neonka červená, parmička mechová


Tato fotografie pochází ze stránek http://lastury.wz.czZavinutec šedý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořský živočich(podle českého názvu) - Zavinutec krtčí Č Další mořský živočich(podle českého názvu) - Zavinutec tygrovaný   Předchozí mořský živočich(podle latinského názvu) - Rifovník zubatý L Další mořský živočich(podle latinského názvu) - Krevetka pruhovaná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby