Autor:
Mamina
Přidáno:
07/04/2009 v 08:05:22
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 8232x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 944x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Žabohlavec vrčivý
Latinský název: Allenbatrachus grunniens


Čeleď:Batrachoididae
Původ: Západní Tichomoří: Perský záliv a delta Mekongu
Maximální velikost: 30 cm
Potrava: Masožravec: měkkýši a korýši, občas malé rybky
Agresivita: Dravá a agresivní ryba
Charakteristika: Bizardní ryba žíjící v moři a deltě řeky Mekong. V akváriích se chová jen vzácně, spíše jako kuriozita ve výstavních nádržích. Tělo je černo - hnědé se světlejšími skvrnkami a s nápadně velkou hlavou. Většinu času je zahrabaný v písku nebo v bahně a číhá na kořist. Při vyrušení vydává charakteristické, vrčivé zvuky. Při kousnutí uvolňuje jed, který může u citlivých jedinců způsobit zdravotní komplikace, při manipulaci s touto rybou je třeba opatrnosti. Potřebuje dno s vyšší vrstvou substrátu, do kterého se může zahrabat.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně zjistitelné.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishbase.comŽabohlavec vrčivý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Žabohlavec trojtrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Závojnatka bublinoočka   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka ostrobřichá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Alotoka Dugésova (Gudeidka zlatavá)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby