Autor:
Dadka21
Přidáno:
04/09/2008 v 21:04:38
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
07/02/2009 v 13:31:42

Zobrazeno: 5664x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 784x
1 2 3 4 5

Český název: Žabník trávolistý
Latinský název: Alisma gramineum


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Cosmopolitní
Čeleď:Alismataceae (Žabníkovité)
Výška: 10 - 50 cm
Osvětlení: nenáročná
Doporučené PH: 5.5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 1 - 20 °dGH
Charakteristika: Tato rostlina patří mezi chráněné druhy. Je to malá a vytrvalá vodní rostlina podobná trávě.Ponořené listy nejsou rozlišeny v řapík a čepel.Jsou dlouze páskovité.Listy nad hladinou jsou řapíkovité,čepele jsou eliptické až kopinaté,na bázi dlouze klínovité. Může vykvetat pod vodou,ale i na vode. Má malé bílé, občas i růžové, květy. Je až 50 cm vysoká. Není příliš vhodná do akvária.
Rozmnožování: Dělením trsů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://en.wikipedia.org/Žabník trávolistý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Žabník kopinatý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Zákrutich šroubovitá cv. Tiger   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Aldrovandka měchýřkatá L Další rostlina(podle latinského názvu) - Žabník kopinatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby