Autor:
Salonka
Přidáno:
07/02/2009 v 13:23:53
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4952x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 740x
1 2 3 4 5

Český název: Žabník jitrocelový (Žabník vodní)
Latinský název: Alisma plantago-aquatica


Typ: akvarijní rostlina
Původ: celá severní polokoule, Nový Zéland, Austrálie
Čeleď:Alismataceae (Žabníkovité)
Výška: 20 - 100 cm
Osvětlení: Nenaročná
Charakteristika: Je to středně vysoká, vytrvalá vodní a bahenní rostlina. Dlouze řapíkaté listy s čepelí, široce vejčitou, jsou většinou vynořené nad hladinou. Dlouze stopkaté, obojpohlavné květy vyrůstají z přeslenů na konci větví laty. Její květy se otevírají hlavně odpoledne. Je to ale jedovatá rostlina, proto se hodí do venkovních jezírek. Potřebuje substrát bohatý na živiny.
Rozmnožování: Dělením trsů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://biolib.czŽabník jitrocelový (Žabník vodní)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Vrbina penízková Č Další rostlina(podle českého názvu) - Žabník kopinatý   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Žabník kopinatý L Další rostlina(podle latinského názvu) - Plevuňka vodní     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby