Autor:
Vašek
Přidáno:
03/01/2009 v 09:42:03
Autor změny:
Geminika
Naposledy změněno:
06/03/2012 v 23:34:42

Zobrazeno: 4754x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 760x
1 2 3 4 5

Český název: Vřeténka prstovitá
Latinský název: Dactylopus dactylopus


Čeleď:Callionymidae (Vřeténkovití)
Původ: Západní Pacifik, Japonsko, Austrálie
Maximální velikost: 16 - 18 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Masožravá
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná
Charakteristika: Masožravec ,který se živí korýši a menšími bezobratlými, červy. Bývá u nich problém, že často odmítají konzumovat jinou, než živou potravu a mohou umřít. Proto je vhodné zakoupit mladší jedince, kteří se snáze aklimatizují na příjem mražené potravy (což ale nemusí vyjít, proto je dobré trvale udržovat živou násadu, třeba červů nebo krevet). Potravu přijímají hlavně ze dna a z povrchu korálů. Mají malá ústa, takže podávaná potrava musí být přiměřené velikosti.Přes den hledá potravu, nebo se schovává. Samci jsou vůči sobě agresivní. Minimální velikost akvária je 200 litrů.Je to mírumilovná, která si jiných ryb nevšímá. Pouze pokud je v nádrži více samců, ti mezi sebou bojují o přízeň samičky (poražený samec je zpravidla zabit). Jsou to pomalé, plaché a většinou pasivní ryby.
Pohlavní dimorfismus: Samci bývají větší a mají mírně protaženější hřbetní ploutev.
Rozmnožování: Třou se ve volném prostoru, jikry se stávají součástí planktonu. Odchov je vzácný.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.starfish.chVřeténka prstovitá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vřeténka okatá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vrubozubec paví   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Moorův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Danio malabarské     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby