Autor:
Viki
Přidáno:
01/03/2008 v 18:37:32
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
10/01/2009 v 12:05:37

Zobrazeno: 6911x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 721x
1 2 3 4 5

Český název: Vodňankovec výběžkatý
Latinský název: Limnobium laevigatum (stoloniferum)


Původ: Střední a Jižní Amerika
Čeleď:Hydrocharitaceae (Voďankovité)
Výška: 2-5 cm
Vhodná teplota: 20 - 28°C
Osvětlení: 0,5 W / l
Doporučené PH: 6,2 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 2 - 12 °dGH
Charakteristika: Tato rostlinka roste velmi rychle a řekla bych že je oto více náročnější.Jedná se o plovoucí rostlinu s okrouhlými listy se srdčitou bází olivově zelené barvy velikosti 2,5-5cm.Je vhodná i do klasických akvárií, díky svým dekorativním kořenům,dlouhým i 30cm, které zabezpečují úkryt pro mladé rybky a potěr. Fungují také jako výborné místo pro vytírání rybek. Pozor na živorodky, mé Black Molly dokáží jemné kořínky na hlavním kořenu zcela zlikvidovat. Dobrý růst zajistíte zakrytím AQ před následky tepla svítidel a vodou bohatou na živiny.Je snadno zaměnitelná s příbuznými druhy.
Rozmnožování: Dělením výhonků


Vodňankovec výběžkatý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Voďankovec vzplývavý Č Další rostlina(podle českého názvu) - Vodní mor   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Voďankovec vzplývavý L Další rostlina(podle latinského názvu) - Voďankovec výběžkatý     Editovat článek     Přidat fotku


Mně ji vždy dokázaly spolehlivě zlikvidovat ampulárky a chutnala i čichavcům.


Suprová plovoucí rostlina, během měsíce mi dokáže zarůst celou hladinu, něco rozdám většinu vyhodím, nechám 3-4 rostlinky a koloběh se opakuje. Potěr se do kořenů rád schovává.


jak se pise koreny vapadaji hodne dobre a nebo pri pohledu ze spoda na hladinu je to take dobra zmena :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby