Autor:
Drachirus
Přidáno:
05/02/2009 v 18:29:20
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 00:00:00

Zobrazeno: 5003x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 831x
1 2 3 4 5

Český název: Vějířovka trpasličí
Latinský název: Cynopoecilus ladigesi (Leptolebias minimus)


Čeleď:Rivulidae (Vějířovkovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 4,5 cm
Vhodná teplota: 18 - 30 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,2 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: do 10 °dGH
Agresivita: mírumilovná rybka, sameček si tvoří teritorium
Charakteristika: Žije v periodicky vysychajících močálech. Je jedním z nejmenších druhů. Pro chov je nejvýhodnější druhové akvárium s jemnolistými rostlinkami (jávsky mech). Ryba obývá spodní část vody. Je velmi choulostivá pro chov v akváriu. Dno - měkké, rostliny pouze při okrajích s prostorem pro plavání.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je daleko barevnější a větší. Samička má nepárové ploutve na rozdíl od samečka, průsvitmé.
Rozmnožování: Ke tření stačí vrstva rašeliny 4 - 6 cm. Zde dochází ke tření, při němž se sameček i samička na několik sekund zanořují do rašeliny. Vývoj jiker v polosuchém substrátu trvá při teplotě 22 - 28 st.C 5 až 10 týdnů. Potěr roste rychle, ve stáří 5 - 6 týdnů můžeme rozlišit pohlaví.

V inzerátech: Poptávka


Tato fotografie pochází ze stránek http://elacuarista.comVějířovka trpasličí


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka tečkovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka trpasličí II.   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka velkoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čolek mečoocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby