Autor:
Vašek
Přidáno:
02/02/2009 v 15:24:53
Autor změny:
Geminika
Naposledy změněno:
01/04/2012 v 00:07:58

Zobrazeno: 3893x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 679x
1 2 3 4 5

Český název: Vějířovka Simpsonichthys gibberatus
Latinský název: Simpsonichthys gibberatus


Čeleď:Rivulidae (Vějířovkovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 4 - 6 cm
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: živá
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 10 °dGH
Agresivita: chov v jednodruhové nádrži
Charakteristika: Má ráda úkryty, rostliny a proudění vody. K jiným rybám může být agresivní.Chováme v zarostlé nádrži s kořeny a kameny s prostorem pro plavání. Dno tmavé, velmi vhodné jsou plovoucí rostliny, aby mírnily ostré světlo, které nesnáší. Je dobrý skokan, nádrž proto přikryjeme. Voda by měla být čistá,je nutné mírnější proudění.Délka života je tak 1 rok.
Pohlavní dimorfismus: Samec je větší a má barevnější ploutve.
Rozmnožování: Pár se vytře do rašeliny.Do druhové, 20-ti litrové nádrže, umístíme pár, na dno dáme asi 5 cm vrstvu rašeliny, kam se ryby třou, kterou každé 2 týdny měníme. Vlhkou rašelinu (nebo lignocel) s jikrami uložíme do sáčku na 2 měsíce do tmy při teplotě 24°C. Po zalití se do 24 hodin vykulí potěr. Jikry malé a potěr vyžaduje jako první potravu trepky. Mezi 4-6 týdnem rozlišíme pohlaví a od 8 týdne se ryby třou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.netVějířovka Simpsonichthys gibberatus


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka Simpsonichthys ghisolfii Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka Simpsonichthys igneus   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka Simpsonichthys ghisolfii L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka Hellnerova     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby