Autor:
Beny5
Přidáno:
04/03/2008 v 18:39:24
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
08/01/2009 v 11:22:33

Zobrazeno: 5271x Hodnocení: 2.1 Hodnoceno: 10x
1 2 3 4 5

Český název: Vějířovka příčnopruhá (Vějířovka Adloffova)
Latinský název: Cynolebias adloffi


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Jihovýchodní Brazílie
Maximální velikost: až 5 cm
Vhodná teplota: 20-25 °C
Potrava: živá
Doporučené PH: mírně kyselá
Doporučená tvrdost vody: měkká, mírně osolená
Agresivita: samci jsou mezi sebou rvaví
Charakteristika: Nenáročný halančík, postačuje mu i menší akvárium - 40 litrů. Jde o krátkověký druh - dožívá se jen 10 měsíců. Zbarvení je žlutohnědé až černavé s modrým leskem a úzkými proužky na bocích.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají na bocích modrou barvu a tmavé, svislé pruhy. Samice jsou hnědožluté, s nepravidelnými tmavohnědými skvrnami na bocích.
Rozmnožování: 24 stupňů. Chovný pár se vytírá do substátu dna, výhodné je dát do akvária misku s rašelinou. Při tření se pár do rašeliny zavrtává. Třecí doba trvá asi 14 dnů, poté odlovíme pár. Potěr se líhne během několika hodin a roste velmi rychle.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.wetwebmedia.comVějířovka příčnopruhá (Vějířovka Adloffova)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka pestrá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Vějířovka pruhoocasá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička žlutoploutvá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka modrá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby