Autor:
Horac
Přidáno:
17/09/2007 v 17:48:11
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 20:56:29

Zobrazeno: 8095x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 791x
1 2 3 4 5

Český název: Úzkotlamka vysokotělá
Latinský název: Abramites hypselonotus


Čeleď:Trnobřichovité - Anostomidae (Úzkotlamkovití)
Původ: řeky Orinoko a Amazonka v Jižní Americe
Maximální velikost: 13 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: přednostně rostlinnožravá
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 17° dGH
Agresivita: vnitrodruhově agresivní, vůči jiným rybám snášenlivá
Charakteristika: V mládí jsou rybky mírumilovné a hodí se i do společných akvárií. Starší rybky jsou poměrně dosti agresivní. Kvůli její rostlinožravosti se doporučuje podávat jí do akvária hlávkový salát nebo špenát, jinak bude okusovat rostliny. Akvárium by mělo mít dobrou filtraci a má být dobře zakryté neboť při vyrušení je plachá a skáče. Má ráda hodně úkrytů. Zbarvení těla je různé, podle místa výskytu. Základní barva je žlutohnědá až sivohnědá. Na bocích má mírně šikmé příčné pruhy.Obývá střední část nádrže .Je plachá ,dlouhověká. Úzkotlamky jsou druhově k sobě velice agresivní. Vhodnější je pořizovat si jen jednu rybu. Při chovu více úzkotlamek je nutné rozdělení teritorii,pomocí kamenů,kořenu. Nutná je dotatečně výkonná filtrace. Pro úzkotlamky je typická poloha se "skloněnou" hlavou.
Pohlavní dimorfismus: Samička je vyšší v těle a plnější v bříšku.
Rozmnožování: Vytíráním ale doposud nebylo podrobněji popsáno.

V inzerátech:


Úzkotlamka vysokotělá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - ůzkotlamka tmavopruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Variabilichromis moori   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cejn perleťový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úzkotlamka vysokotělá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby