Autor:
Rukavec
Přidáno:
05/02/2009 v 14:21:58
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
24/03/2012 v 19:32:14

Zobrazeno: 4779x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 888x
1 2 3 4 5

Český název: Úzkotlamka čevenooká
Latinský název: Laemolyta taeniata


Čeleď:Trnobřichovité - Anostomidae (Úzkotlamkovití)
Původ: Amazonská pánev
Maximální velikost: 26 cm
Vhodná teplota: 23 - 28 °C
Potrava: rostlinné bázi ale i živé a mražené
Doporučené PH: 6,2 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 3 - 10 °C
Agresivita: je klidná
Charakteristika: Je málo k dostání protože v domovině žije v zarostlích zaplavených močálech. Je výborný společník pro cichlidy z měkkých vod. Prostorné akvárium se vzrostlými vodními rostlinami, více kořenů a plovoucí rostliny na povrchu. Červená usta a červené oči jsou u ní nápadné.Obývá zabahněné a zarostlé nádrže. Vyžaduje měkkou vodu. Nápadné jsou červené oči, díky kterým dostala i název. Tělo je torpédovitého tvaru.

V inzerátech: Věnuju


Tato fotografie pochází ze stránek http://i10.photobucket.com/Úzkotlamka čevenooká


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - úzkotlamka cejnovitá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Úzkotlamka Fredericiho (Hlavostojka Fredericiho, Leporinus Fredericův)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Roloffova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Akarka zlatá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby