Autor:
Yirka
Přidáno:
19/12/2008 v 09:50:20
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
07/02/2009 v 21:17:42

Zobrazeno: 9746x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 822x
1 2 3 4 5

Český název: Úhoř říční
Latinský název: Anguilla anguilla


Čeleď:Electrophoridae (Paúhořovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 60 - 80 cm, max 195cm
Vhodná teplota: 5 - 25 °C
Potrava: V mládí perloočky a drobné larvy pakomárů, později bentos, menší rybky i větší živočichy
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: Klidná ryba
Charakteristika: Charakteristická svým hadovitým tvarem těla bez šupin a schopností se protáhnout jakoukoliv skulinou. Je citlivý na změny tlaku vzduchu a při špatném vodním prostředí dokáže vylézt z vody a plazit se po zemi k jiné vodě. Na podzim přestane přijímat potravu, zalézá do bahna a upadá do zimního spánku. Je významnou, byť dosti vzácnou doplňkovou rybou některých rybníků. Úhoře říčního lze chovat v akváriu nejlépe za mlada. V dospělosti samice táhnou řekami po proudu do moře, kde se k nim přidávají samci. Slaná voda stimuluje v moři tvorbu samčího pohlaví.
Pohlavní dimorfismus: Rozpoznatelný dle chování v době výtěru.
Rozmnožování: Tažná ryba, která se tře na jaře poblíž bermudského a bahamského souostroví v Atlantiku při minimální hloubce vody 1000 metrů. Úhoří larvy migrují k evropským břehům, dosáhnou jej ve formě "MONTÉ" ve stáří 3 roků. Po jeho odlovu v brakických vodách se transportují a vysazují do sladkých vod, kde žije 9 - 12 let. Po této době pohlavně dospívá a vrací se zpět do moře aby se vytřel ale z 97% nedorazí protože ho zabije věřina vodních elektráren.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.rybareni.com/Úhoř říční

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Úhoř japonský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - úzkotlamka cejnovitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec tambonský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úhoř japonský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby