Autor:
Salonka
Přidáno:
27/12/2008 v 10:55:54
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9198x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 891x
1 2 3 4 5

Český název: Úhoř japonský
Latinský název: Anguilla japonica


Čeleď:Anguillidae (Úhořovití)
Původ: Východní Asie
Maximální velikost: 150cm, váha 1 kg
Vhodná teplota: 4 - 27 °C
Potrava: masožravá, ryby
Charakteristika: Je podobná evropskému úhoři říčnímu, ale je menších rozměrů. Obýva sladké a brakické vody. Dožívají se od 4,5 - 14 let.
Rozmnožování: Rozmnožuje se v moři. Jeho trdliště se dokazatelně nachází u podmořské hory Suruga u Mariánských ostrovů, kde využívají vodní proud Kurošijo. Rozmnožují se larvami, ale jinak není blíže známo, jak se vlastně rozmnožují.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.sinica.edu.twÚhoř japonský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tropheus moorii Bemba Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Úhoř říční   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úhoř říční L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Škeble rybniční     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby