Autor:
Vašek
Přidáno:
14/01/2009 v 15:36:48
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 8539x Hodnocení: 2.73 Hodnoceno: 1014x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Tuleň grónský
Latinský název: Pagophilus groenlandicus


Čeleď:Phocidae (Tuleňovití)
Původ: Severní ledový oceán
Maximální velikost: Samci dorůstají až 220 cm, samice 185 cm
Potrava: Ryby
Agresivita: Agresivní vůči samcům
Charakteristika: Charakteristickým znakem jsou dvě protáhlé černé skvrny na přední části hřbetu, které vytvářejí jakési sedlo. Zbylá část těla, až na černý obličej, má světložluté zbarvení. Do čtyř let věku je srst tuleně grónského světlešedá s hnědými skvrnami. Tuleň grónský je výborným plavcem, snad i díky protáhlému tělu. Potápí se až do 300 metrů.
Pohlavní dimorfismus: Samice je světlejší než samec.
Rozmnožování: Pohlavní dospělosti dosahují samci v 6 letech života a samice 5 let staré. Samci bojují o samice. Během první poloviny února připlouvají tuleni na místa vrhu mláďat. Samice rodí většinou jedno mládě, které má sněhobílou srst. Mládě je kojeno asi 12 dnů výživným mlékem bohatým na tuk. Zhruba za 25 dní od narození změní srst na vodě odolnou a vydává se do vody.


Tato fotografie pochází ze stránek http://marinebio.orgTuleň grónský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořský živočich(podle českého názvu) - Tuleň bajkalský Č Další mořský živočich(podle českého názvu) - Tuleň kuželozubý   Předchozí mořský živočich(podle latinského názvu) - Sasanka Pachycerianthus sp. L Další mořský živočich(podle latinského názvu) - Poustevnický rak (Poustevníček severský)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby