Autor:
Salonka
Přidáno:
12/01/2009 v 09:45:35
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4924x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 762x
1 2 3 4 5

Český název: Tučňák žlutooký
Latinský název: Megadyptes antipodes


Čeleď:Spheniscidae (Tučňákovití)
Původ: Nový Zéland
Maximální velikost: 66 cm
Potrava: Ryby
Charakteristika: Je to poměrně velký druh tučňáka, který váží až 6,3 kila. Je zbarven převážně šedobíle, má nápadnou čepičku žlutých per. Jeho oči jsou také žluté a podobné kočičím. Má hlas znející jako trubka.
Rozmnožování: Samička snáší dvě bělavá vajíčka v rozmezí 4 dnů. O vajíčka se starají oba partneři, ale samička sedí obyčejně více než samec. Mláďatá se líhnou po 40 - 50 dnech. Jsou obrostlá hustým prachovým peŕím.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.flickr.comTučňák žlutooký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořský živočich(podle českého názvu) - Tučňák uzdičkový Č Další mořský živočich(podle českého názvu) - Tuleň bajkalský   Předchozí mořský živočich(podle latinského názvu) - Krevetka šarlatová L Další mořský živočich(podle latinského názvu) - Slávka jedlá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby