Autor:
Horac
Přidáno:
25/09/2007 v 16:05:24
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9564x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 858x
1 2 3 4 5

Český název: Trnovec amazonský
Latinský název: Amblydoras hancocki


Čeleď:Sumci - Doradidae (Trnovcovití)
Původ: řeky Amazonka a Maraňon v Jižní Americe
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 21 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 8 - 16°dGH
Agresivita: mírumilovná klidná rybka
Charakteristika: Nejlépší je chovat je v malých skupinkác. Je aktivní hlavně v noci, přes den se většinou schovává v úkrytech. Snesou velké výkyvy teplot (při dobře prokysličené vodě až 32°C) a v potravě nejsou vybíraví. Jeho anglické jméno (Talking Catfish = mluvící sumec) je odvozeno od zvuků, které vydává chvěním vzdušného měchýře, nebo drnčením kostí lopatkového pásma prsní ploutve.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají spodní část těla zdobenou světle hnědými body a výběžek, který se nachází taktéž na spodní straně těla, mají rovnoběžný. Samice mají břicho špinavě bílé a výběžek je podkovovitý.
Rozmnožování: Staví si pěnové hnízdo.


Trnovec amazonský

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovčík zakrslý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovec bělopruhý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bystřinovec thajský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlaváč oranžovoskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby