Autor:
Horac
Přidáno:
07/08/2007 v 11:05:35
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7730x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 788x
1 2 3 4 5

Český název: Trnovčík zakrslý
Latinský název: Tatia creutzbergi


Čeleď:Sumci - Auchenipteridae
Původ: Surinam
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 20 - 24°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5- 7,2
Doporučená tvrdost vody: 8 - 16°dGH
Agresivita: klidná rybka
Charakteristika: Většinu dne jsou málo pohyblivý, skrýš opouštějí jen když se vydávají na lov potravy (pokud je dostupná). Když je ryba v klidu, má vousek horní čelisti uložen ve štěrbině pod okem. Při hledání potravy jsou vousky roztaženy kolmo k ose těla. Nemají rády společnost věších rybek.
Pohlavní dimorfismus: amci mají rovnou řitní ploutev a zduřelou močopohlavní bradavku přeměněnou v kopulační orgán. Samička je statnější a má řitní ploutev vypouklou.
Rozmnožování: Samci v době tření mohutní a trnem hřbetní ploutve se snaží obtočit kolem samice. Dochází k vnitřnímu oplození. Samice dokáže časově oddělit kladení napářených jiker až o čtyři týdny. Jikry jsou lepeny na spodní stranu kořene nebo do jeskyně. Samice se o ně potom již nestará.

V inzerátech: kdo daruje


Trnovčík zakrslý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovčík půlnoční Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovec amazonský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlavačka pastelová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka pulcovitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby