Autor:
Horac
Přidáno:
07/08/2007 v 10:53:56
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
18/11/2008 v 19:56:34

Zobrazeno: 9235x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 767x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Trnovčík jaguáří
Latinský název: Liosomadoras oncinus


Čeleď:Sumci - Auchenipteridae
Původ: řeky Ucayli a Negro v Jiží Americe
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 21 - 25°C
Potrava: masožravý, po aklimatizaci přijme i vločkové krmení
Doporučené PH: 5,5 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 12°dGH
Charakteristika: Intenzita a vzor zbarvení záleží na umístění a podmínkách v jakých je chován. Výraznost zbarvení je větší pokud se krmí masitou potravou (hovězí srdce, malé rybky...). Je aktivní hlavně v noci. Doporučuje se chovat v nádrži jeden pár. I úkryty a rostliny přijdou vhod.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají rovnou řitní ploutev a zduřelou močopohlavní bradavku přeměněnou v kopulační orgán. Samička je statnější a má řitní ploutev vypouklou.
Rozmnožování: Samci v době tření mohutní a trnem hřbetní ploutve se snaží obtočit kolem samice. Dochází k vnitřnímu oplození. Samice dokáže časově oddělit kladení napářených jiker až o čtyři týdny. Jikry jsou lepeny na spodní stranu kořene nebo do jeskyně. Samice se o ně potom již nestará.


Trnovčík jaguáří


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovčík hnědý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trnovčík přilbovitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka hongkongská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec mnohopaprsčitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby