Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 10:42:44
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4125x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 718x
1 2 3 4 5

Český název: Tříploutvec Delaisův
Latinský název: Tripterygium delaisi


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Tripterygiidae (Tříploutvovcovití)
Původ: Atlantik
Maximální velikost: 80 mm
Potrava: Drobní korýši
Agresivita: Neagresivní
Charakteristika: V první hřbetní ploutvi má 3 malé paprsky. V druhé jich má 17 - 18 a v třetí se nachází 12 - 13 měkkých paprsků. V moři plave v plytké vodě maximálně do hloubky 10 metrů.
Pohlavní dimorfismus: Samec je v době tření zbarven citronově až sírově žluté, hlavu a líce má sametově černé. Samice je trvale nenápadně hnědavá, nebo šedozelená s pěti až šesti skvrnami bílé barvy, které se táhnou na hřbetě těla pod hřbetní polutví.
Rozmnožování: V severním Středozemním moři se tře od května do července. Samice jikry ukladá do chomáčů řas.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishdb.co.ukTříploutvec Delaisův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Terčovka velká Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Tříploutvec pestrohlavý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Tříploutvec pestrohlavý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Ostronos černohlavý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby