Autor:
Yirka
Přidáno:
19/12/2008 v 09:37:23
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
06/02/2009 v 03:26:03

Zobrazeno: 5020x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 706x
1 2 3 4 5

Český název: Tolstolobik bílý
Latinský název: Hypophthalmichthys molitrix


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Jezera Amurské oblasti
Maximální velikost: 45 - 50 cm, max přes 120cm
Vhodná teplota: 5 - 20 °C
Potrava: Plankton,býložravá ryba
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Klidná ryba
Charakteristika: Hejnová ryba, která se rychle pohybuje a je poměrně plachá. Tolstolobici rádi vyskakují z vody a pomocí vysokých skoků unikají i ze sítí. Kratší tělo má výraznou hlavu s očima umístěnýma ve spodní části v úrovni tlamy. Dlouhé a vzájemně žaberní tyčinky jsou přizpůsobeny k filtraci fytoplanktonu,v rybníkářství je tak hospodářsky význačnou rybou zabraňující nadměrnému rozvoji vodního květu.K nám byla poprvé dovezena v roce 1964.Má zavalité a robustní tělo,pokryté drobnými šupinami.Hlava je velká a široká,ústa jsou v horním postavení.Dolní čelist přesahuje horní,do níž zapadá malým výběžkem.Oči jsou výrazně nízko položené,až pod úrovní koutků úst.Břicho tvoří ostrý a neošupený kýl.Skřele dosahují k úrovni základu prsní ploutve nebo jej dokonce mírně přesahují.Řitní ploutev je široká a obloukovitě vykrojená.Hlava a hřbet jsou šedozelené,boky a břicho stříbřité.
Pohlavní dimorfismus: Málo rozlišitelný.
Rozmnožování: Pohlavně dospívá v 7. - 9. roce, na 1 kg hmotnosti jikernačky připadá kladení 60 - 100 tisíc nelepkavých jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://st.blog.cz/Tolstolobik bílý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tolstolobec pestrý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Trahir malabarský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Wernerova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec neočekávaný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby