Autor:
Vašek
Přidáno:
10/01/2009 v 13:04:12
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
02/04/2009 v 17:49:04

Zobrazeno: 6018x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 697x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Xenotilapia melanogenys
Latinský název: Xenotilapia melanogenys


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Tanganika
Maximální velikost: 10 - 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 29 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Agresivní, teritoriální
Charakteristika: Má rád skály a písek. Je možný odchov v jedné nádrži společně s klidnějším druhem ryb, např.Xenotilapie bathyphila, anebo ryby Grammatotria či Lestradea. Společný chov ryb s Tropheus a Petrochromis se moc nedoporučuje. Ryby chováme ve skupině, ve které jsou alespoň 2 samci, aby lépe vyniklo jejich zbarvení. Jsou lekavé a proto na rušivé podněty reagují úprkem z místa, ve kterém se necítí bezpečně a často dochází ke zranění ryb. Ve volné přírodě plavou v hloubce maximálně 50 metrů. Rostliny přímo neničí, ale je možné, že je poškodí při vytváření rozměrných hnízd.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou agresivní.
Rozmnožování: Samice nosí mladé v tlamě dokud se o sebe nepostarají.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://kmweb.coa.gov.twTlamovec Xenotilapia melanogenys


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Variabilichromis moorii Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Xenotilapia papilio   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Xenotilápie longispinnis L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Xenotilápie nasus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby