Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 21:26:12
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
23/02/2009 v 15:33:58

Zobrazeno: 10222x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 817x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Tlamovec štíhlý
Latinský název: Pseudotropheus elongatus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 24 - 29 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,6
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: agresivní, teritoriální
Charakteristika: Tenhle tlamovec je zajímavý na první pohled zbarvením, ale také ladným tvarem těla. Tento druh má velmi protáhlé válcovité tělo. Základní zbarvení je modrošedé se svislým černým pruhováním. Ploutve mají černé okraje. Rybkám vyhovuje kameny zařízená nádrž s mírně alkalickou vodou. Nepřekrmovat!
Pohlavní dimorfismus: Samci mají jikerné skvrny a jsou větší a lépe zbarvení. Zbarvení samců je modročerné s fialovým nádechem a s příčným bílým pruhováním. Také lemování ploutví je bílé, někdy s jemným lemem oranžové. Samice světlejší než samci, s barvou, která přechází odhnědobílé až po slabě modrou. Někdy mají samice pruhování silné, jindy chybí, nebo je jen slabě.
Rozmnožování: Samice nosí jikry i mladé v tlamě dokud se o sebe nepostarají sami.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Tlamovec štíhlý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Stevenův Mbamba Bay Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec štíhlý Mpanga   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Demasonův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec štíhlý Mpanga     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby