Autor:
Salonka
Přidáno:
26/02/2009 v 08:23:12
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4452x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 761x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Reganochromis calliurus
Latinský název: Reganochromis calliurus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, Tanganika
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Masožravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 25 °dGH
Agresivita: Mírně agresivní
Charakteristika: Ve svém přirozeném prostředí se vyskytuje v hlubokých vodách v písčitém a bahnitém dně. Plave v hlouce 20 - 100 metrů. Pro úspěšný chov je nutno zabezpečit dostatek jesnyňek pro úkryty, můžeme použít i stavby z PVC rourek. Jedná se o nejmenšího tlamovce ze skupiny Limnochromini. Je to biparentální tlamovec a o potomství se starají oba rodiče.
Rozmnožování: Když už není místo v tlamě samice, přebere samec zbytek potomství do své tlamy a společně se o něj starají. Může mít i 60 potomků.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishahoics.orgTlamovec Reganochromis calliurus


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Red Cap Itungi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec rudý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora perleťová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Dlouhoocaska maronská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby