Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 21:00:10
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
19/04/2009 v 15:49:52

Zobrazeno: 9014x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 763x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec pestrobarevný
Latinský název: Pseudocrenilabrus multicolor (Hemihaplochromis multicolor)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Východní Afrika - Viktoriino jezero, v povodí Nílu
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: všežravec, především živá potrava
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 18 °dGH
Agresivita: mírná rybka
Charakteristika: Je relativně mírumilovný a mimo období tření může být umístěn i ve společném akváriu s většími rybami. Zcela dospělé jedince je však lépe chovat odděleně. Samic má být vždy více než samců. Pro chov vyhovuje akvárium s dostatkem vhodných úkrytů, hlavně pro samičky.
Pohlavní dimorfismus: Především v období tření je samec oproti samici výrazněji zbarven a na řitní a ocasní ploutvi má červené skvrny. Samice má ploutve průhledné. Černý lem na těchto ploutvích mají obě pohlaví.
Rozmnožování: Do vyhloubené jamky v písku samice odloží několik jiker, samec je v ní oplodní a samice snůšku uschová v tlamce. Samice nosí jikry a potěr v hrdelním vaku až do doby, kdy je schopný se o sebe sám postarat a přijímat potravu. Po tuto celou dobu samička nepřijímá potravu.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishchannel.com/Tlamovec pestrobarevný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Paracyprichromis nigripinnis Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec pestrý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Pseudocorynopoma doriae (Drak ploutvatý) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Nicholsův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby