Autor:
Killer
Přidáno:
14/05/2008 v 22:57:45
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 20:33:36

Zobrazeno: 10898x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 923x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec nimbochromis venustus
Latinský název: Nimbochromis venustus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 25 cm
Vhodná teplota: 23 - 29 °C
Potrava: masožravec,ale nepohrdne i rostlinnou potravou
Doporučené PH: 7,5 - 8,6
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: agresivní, teritoriální
Charakteristika: Tato ryba je dravcem, proto se nemůže chovat společně s menšími rybami, které by pro ní představovali lehkou korist. Říka se mu i tlamovec spící. To kvůli tomu, jak loví svoji korist. Bokem si lehne na písčité dno, kde dělá mrtvého tak dlouho, dokud k němu nepřiplávou rybky, které hledají potravu a sami se stanou jeho obětí. Ideální poměr pohlaví je 1:3. Ale optimálně by bylo mít v nádrži na jedného samce 5 - 6 samic.
Pohlavní dimorfismus: Samec je vybarvený do žluta s hnědými skvrnami,kovově modrou hlavou a namodralými ploutvemi. Samice je světlá s hnědými skvrnami, ale nevýrazná.
Rozmnožování: Samice se vytírají do písku. Samice nosí v tlamě mladé (několik desítek) dokud se o sebe nepostarají sami.

V inzerátech: Prodám tlamovce


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquariumfish.hit.bg/Tlamovec nimbochromis venustus

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Nimbochromis livingstonii Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Ophthalmotilapia nasuta   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec modrý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Nocomis drobnohlavý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby