Autor:
Carex
Přidáno:
10/03/2008 v 12:44:24
Autor změny:
Drachirus
Naposledy změněno:
06/02/2009 v 03:31:44

Zobrazeno: 10623x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 736x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec modrý
Latinský název: Nimbochromis polystigma (Cyrtocara polystigma)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika (jezero Malawi)
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: Nitěnky, žížaly, ryby
Doporučené PH: 8 - 8.5
Doporučená tvrdost vody: Středně tvrdá až tvrdá voda
Agresivita: Agresivní ryba
Charakteristika: Čilá hejnová ryba. Samci si budují teritorium a jsou vůči jedincům vlastního druhu velmi agresivní. Ke stejně velkým či větším rybám jiných druhů jsou relativně mírumilovní. Je to velký druh, samičky jsou teritoriální, proto vyžadují velké akvárium. Chováme v samostatné nádrži. Jedna z déle chovaných rybek. Tvarem těla i chováním trošku připomíná velké mořské garupy. Základní zbarcení je krémové s množstvím větších a menších hnědavých skvrn. Dominantní samice získávají modré barevné odstíny. Potřebují úkryty a skalky.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má modřejší boky. Samička je celkově méně výrazně zbarvená.
Rozmnožování: Odchov je možný. Pečuje o potomstvo. Samice klade asi 20 jiker, které přechovává v tlamě a později tam ukrývá i potěr. Vývin jiker a mladých probíhá v ústním vaku samičky.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquageo.comTlamovec modrý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec modrožlutý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Mooreho   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Nimbochromis livingstonii L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec nimbochromis venustus     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby