Autor:
Drachirus
Přidáno:
06/02/2009 v 18:08:13
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5092x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 658x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec modrolesklý
Latinský název: Melanochromis vermivorus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7.0 - 8.5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Mírně agresivní
Charakteristika: čilá ryba, která hájí svůj revír. Snažíme se chovat v poměru 1 : 3. Samec je hodně agresivní v době pářání a celoročně vůči samcům.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou menší a postrádají náznak jikernatého bodu na řitní ploutvi, který samci mají.
Rozmnožování: Při páření se ryby u dna točí kolem sebe v předem připravené jamce. Samice vypuští několik málo jiker, které se snaží nasbírat do svých úst, přičemž se je samec snaží všechny oplodnit. Samice se v úmyslu ani jednu nezapomenout snaží vzít i ty, které má samec jako náznak na řitní ploutvy a právě v té době má samec dostatek času oplodnit všechny jikry. Po skončení všech těchto aktů zůstanou jikry v ústech samice. Samice se dále stará i o vylíhlý plůdek, dokud se mladé rybky o sebe nedokážou postarat sami.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.org/Tlamovec modrolesklý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec modravý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec modrožlutý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Melanochromis melanopterus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gavúnek novoguinejský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby