Autor:
Kucky
Přidáno:
09/11/2008 v 12:18:47
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
01/04/2009 v 07:54:29

Zobrazeno: 6756x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 812x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Melanochromis chipokae
Latinský název: Melanochromis chipokae


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 8 - 14 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: býložravec
Doporučené PH: 7 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 15° dGH
Agresivita: velice agresivní
Charakteristika: Tato rybka se musí chovat jen se stejně agresivními a velkými rybami. Chová se v obrovských akváriích. Tělo má dlouhé z boků stlačené. Sameček je modro-černý se stříbřitou hřbetní plutví a lemy na ocasní a řitní ploutvi. Samička a mláďata jsou žluté s třema černými bíle lemovanými vodorovnými pruhy. Řitní a břišní ploutve jsou žluté s černými předními paprsky. V akváriu musíme zabezpečit účinnou filtraci a častou výměnu vody. Při nedostatku rostlinné potravy ryby okusují rostliny , proto je důležité střídat živou potravu s potravou rostlinnou. Pro svou rvavost se nedá chovat více samců v jednom akváriu. Doporučuje se chovat jeden samec a 3 – 5 samic.
Pohlavní dimorfismus: Samec se vybarvuje do modré barvy, zato samice je žlutá.
Rozmnožování: Vytírají se ve vhodné jeskyni nebo na očistěný plochý kámen. Samice nosí oplozené jikry a mláďata v tlamě, dokud se o sebe nedokáží postarat.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquauploads.aq.funpic.deTlamovec Melanochromis chipokae


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Melanochromis baliodigma Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Melanochromis dialeptos   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec krátký L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Melanochromis maingano     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby