Autor:
Horac
Přidáno:
31/07/2007 v 14:04:09
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
22/02/2009 v 19:31:31

Zobrazeno: 21736x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 945x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Lombardův
Latinský název: Pseudotropheus lombardoi (Metriaclima lombardoi)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 8 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20° dGH
Agresivita: vůči jiným rybám mohou být až extrémně nesnášenlivé
Charakteristika: Kvůli jejich agresivitě je vhodné je chovat ve velkém akváriu (300 litrů a více) hustě osázeném kameny a rostlinami. Naprosto ideální je chovat velkou skupinu (kolem asi 20 jedinců, z toho jen 8 samců) - vytvoří se zde hierarchie například jako ve smečce vlků. Dají se ale chovat i v menších akváriích. Kameny, skalky a kořeny v akváriu společně s rostlinami být musí.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou jasně žlutí a mají na řitní ploutvi kresbu jiker. Samičky jsou bledě modré s tmavšími pruhy.
Rozmnožování: Samice naklade asi 40 jiker, které potom inkubuje v tlamě stejně jako plůdek, který se z nich vylíhne. Doporučuje se chovat jednoho samce na dvě samice. Potěr se živí drobnou potravou.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tlamovec Lombardův

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Lobochilotes labiatus Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Lupingův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec pseudotropheus flavus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec maloústý     Editovat článek     Přidat fotku


Máme tuto rybu a jsme s ní velice spokojeni je hravá a chodí si pro žrádlo na hladinu a všimli jsme si že když dáme větší teplotu do akvária tak se vybarví Tuhle rybu jsme koupili jako cichlidu modrou!!!!!! :-) :-) :-) :-)


Máme tuto rybu a jsme s ní velice spokojeni je hravá a chodí si pro žrádlo na hladinu a všimli jsme si že když dáme větší teplotu do akvária tak se vybarví Tuhle rybu jsme koupili jako cichlidu modrou!!!!!! :-) :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby