Autor:
Salonka
Přidáno:
24/02/2009 v 19:48:27
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 3873x Hodnocení: 2.75 Hodnoceno: 684x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Lestradea perspicax
Latinský název: Lestradea perspicax


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, Tanganika
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Masožravec - larvy komárů, vločky, dafnie
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 25 °dGH
Agresivita: Mírně agresivní
Charakteristika: Ve společné nádrži je možné chovat s biparenterálním druhem ryb jako Xenotilápie, Ectodus a jiné. V nádrži vytvoříme dostatek úkrytů, nedoporučuje se společný chov rodu Tropheus a Petrochromis. Žije v hejnech o počtu 5 - 15 kusů. V nádrži neničí rostliny. Ve volné přírodě obývá volný prostor nad písčinou. Zřídkavě jsou i u skal a na místech s rostlinným porostem. Základní zbarvení je stříbrné s modrým leskem. Dospělé ryby mají na hřbetní ploutvi žlutozelené horizontální pruhy.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou větší, na hřbetní ploutvi mají dva žlutozelené horizontální pruhy. V době tření vyhlubují v písku krátery na hnízda. Pohlaví není blíže určeno.
Rozmnožování: Tlamovec. Mláďat může mít i kolem 50.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://destin-tanganyika.comTlamovec Lestradea perspicax


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Lamprologus ornatipinnis Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Lestradea stappersii   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vějířovka trpasličí II. L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Lestradea stappersii     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby