Autor:
Killer
Přidáno:
19/04/2008 v 21:52:34
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/02/2009 v 15:47:15

Zobrazeno: 11043x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 949x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Johanův
Latinský název: Melanochromis johannii


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: jezero Malawi
Maximální velikost: 10 - 14 cm
Vhodná teplota: 24 - 29 °C
Potrava: všežravec, řasy, špenát,komáří larvy...
Doporučené PH: 7,5 - 8,6
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: nesnášenlivý, teritoriální
Charakteristika: Tlamovci nemají oficiální české názvy, všechno jsou to jen překlady z angličtiny. Tlamovce chovejte jen se stejně velkými nebo většími rybami, kterým neublíží. Dospělý sameček je černý na čele a podél boků má svítivěmodré pruhy. Černá hřbetní ploutev je na základně modrá a na okraji má bílý lem. Samička a mláďata jsou celé žlutohnědé. I tento druh vytváří více různobarevně zbarvených geografických ras. V nádrži vyžaduje dostatek prostoru na plavání, kvalitní filtrování vody.
Pohlavní dimorfismus: Samice je oranžová, samec je modro-černě pruhovaný.
Rozmnožování: Pohlavně dospívá ve stáří 10 - 12 měsíců. Samec si tvoří své teritorium, kde samičku láká k výtěru. Samice nosí jikry a mladé v tlamě dokud se o sebe nepostarají sami.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.net/Tlamovec Johanův

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec jikroskvrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec krátký   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Melanochromis joanjohnsonae L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec melanochromis johannii     Editovat článek     Přidat fotku


doporučuju chovat ve větších skupinách v prostorném akvárku s ukrytySem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby