Autor:
Evica39
Přidáno:
28/04/2009 v 15:32:23
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5839x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 812x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Haplochromis barbarae
Latinský název: Haplochromis barbarae


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika - Viktoriino jezero
Maximální velikost: 11 cm
Vhodná teplota: 24 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 7,2 - 8,4
Doporučená tvrdost vody: 12 - 18 °dGH
Agresivita: dravá ryba
Charakteristika: Zdržuje se v hloubce asi 3 m nad písčitým a kamenitým dnem. Tělo je nažloutlé barvy s kouřovým nádechem. Jsou známé 3 různé typy zbarvení dospělých samic: 1.žlutohnědé s podélným tmavým pruhem, 2. na žlutohnědém podkladu jsou svislé skvrny různě široké. Třetí typ je oranžověžlutý a má černé skvrny nepravidelného tvaru, nejčastěji na hřbetě. Pro chov je vhodné akvárium objemu minimálně 300 l, s vhodnými úkryty hlavně pro samice.
Pohlavní dimorfismus: Težko rozeznatelné pohlaví. Samec má na řitní ploutvi jikerné skvrny, napomáhající samičce k tomu, aby při vytírání ihned brala jikry do své tlamky.
Rozmnožování: Tlamovec.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek http://ipcodezoo.comTlamovec Haplochromis barbarae


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Haplochromis aeneocolor Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Haplochromis oregosoma   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Haplochromis aeneocolor L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec jikroskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby