Autor:
Salonka
Přidáno:
25/02/2009 v 22:30:59
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
02/04/2009 v 13:38:40

Zobrazeno: 4089x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 856x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Grammatotria lemairii
Latinský název: Grammatotria lemairii


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, jezero Tanganika
Maximální velikost: 26 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Všežravec - artemie, cyklop, vločky, larvy komárů
Doporučené PH: 7,5 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 25 °dGH
Agresivita: Mírně agresivní
Charakteristika: Ve volné přírodě se vyskytuje v převážně písčitém biotopu jezera. V jezeře žije v hejnech o počtě i 100 kusů. Je nepříliš atraktivně barevná, její tělo je stříbrné a sporadická přítomnost tmavých skvrn nedělá tuto rybu příliš vyhledávanou pro chov. Patří mezi plaché ryby i přes svoji velikost. Kořen ocasu je zdoben černou skvrnou. Neničí rostliny, je mírnou rybou, která ve volné přírodě žije v mnohopočetných skupinách. Základní barevné zbarvení je stříbrné s modravým nádechem.
Rozmnožování: Tlamovec. Mláďat může mít i 50 ks.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://destin-tanganyika.comTlamovec Grammatotria lemairii


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Gnathochromis pfefferi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Greenwoodochromis beecrossi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea černoploutvá II. L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Greenwoodochromis beecrossi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby