Autor:
Rukavec
Přidáno:
04/07/2008 v 10:24:24
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
16/06/2009 v 09:27:08

Zobrazeno: 4026x Hodnocení: 2.33 Hodnoceno: 6x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Füllebornův (Tlamovec tlustopyský)
Latinský název: Labeotropheus fuelleborni


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika-Jezero Malawi
Maximální velikost: 13-18 cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec. Preferujě rostlinnou stravu např.( rajče, okurku, salát, špenát nebo kopřivu).
Doporučené PH: 7,5 - 8,8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 30°dGH
Agresivita: Agresivní ryba
Charakteristika: Potřebuje akvárium s kamennými úkryty. Tento druh vytváří v jezeře Malawi více různě zbarvených geografických ras. U některých z nich se kromě běžného pohlavního dichromatismu vyskytuje i polychromatismus. U ostrova Nakantenga žije rasa, která má samečky modro-černo skvrnité, příčne pruhované, modro-oranžově-černě skvrnite i oranžovo-černě skvrnité. Samečci jsou tmavě modře pruhovaní s červenou hřbetní ploutví, samičky oranžové s černými skvrnami. Na řitní ploutve jsou jikerní skvrny. Rozlišovacim znakem rodu je dolů orientovaná tlamka, která rybkám umožňuje oškrabovat řasy z kamenů. Doporučuje se chovat jednoho samečka na minimálně dvě samice. V nádrži se pohybuje ve středních polohách. V přírodě se dožívá až 12ti let. Existuje mnoho barevných variací této rybky.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou světle modří a samice jsou šedohnědé. Někdy se proto nazývá Blue Mbuna.
Rozmnožování: Snadné. Pohlavně dospívá ve stáří 12 měsíců. Samice opatruje potomky v tlamce. Vyvíjejí se 3 týdny. Krmení postačí jemné vločkové krmivo. Rodí 25-50 mladých.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.malawi.plTlamovec Füllebornův (Tlamovec tlustopyský)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Fryerův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec gabunský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Labeo černoskvrnné L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Labeotropheus sp. trewavasae chiloelo     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby