Autor:
Vašek
Přidáno:
04/01/2009 v 12:15:28
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
16/04/2009 v 04:34:17

Zobrazeno: 5136x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 741x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Fossorochromis rostratus
Latinský název: Fossorochromis rostratus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Malawi
Maximální velikost: 30 - 40 cm
Vhodná teplota: 25 - 29 °C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 7,5 - 8,6
Doporučená tvrdost vody: 10 - 14 °dGH
Agresivita: klidná
Charakteristika: Tlamovec je rozšířený po celém území jezera. Chová se s většími rybami, menší ryby považuje za kořist. V rámci druhu jsou mírně agresivní. Mají v oblibě otevřené písčiny. Zahrabávají se do písku. V jezeře vytvářejí někdy i 50 členné skupiny jedinců s dominantním samcem. Při chytání do sítí dokáži utéct přes písek. V nádrži je chováme v nádrži s objem alespoň 700 litrů.
Pohlavní dimorfismus: Samec je vybarven často různými barvami.Zbarvení jeho těla může být od fialové barvy až po zelenou, někdy přechází do tyrkysové. Hlava je hnědé barvy. Samice má tělo s nádechem hnědožluté barvy. Na bocích má černé skvrny.
Rozmnožování: Samice nosí v tlamě mladé dokud se o sebe nepostarají.

V inzerátech: DARUJE NĚKDO


Tato fotografie pochází ze stránek http://cichlidkorea.kaist.ac.krTlamovec Fossorochromis rostratus


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Eretmodus cyanostictus 'Tanzania' Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Fryeri   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka Tinkhamova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík Amietův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby