Autor:
Salonka
Přidáno:
23/02/2009 v 23:57:07
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
22/03/2012 v 02:48:57

Zobrazeno: 5189x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 740x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec Copadichromis verduyni
Latinský název: Copadichromis verduyni


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Afrika, Malawi
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 25 - 28 °C
Potrava: Masožravec - artemie, cyklopy, larvy komárů, vločky
Doporučené PH: 7,6 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 9 - 18 °dGH
Agresivita: Mírně agresivní ryba
Charakteristika: Ve volné přírodě žije běžně v lokalitě mezi Chimwalani Reef a Gome, anebo u Chinyankwazi Island. V nádrži je nutno chovat v akváriu s obsahem minimálně 350 litrů vody. Potřeba vytvořit jeskyňky a úkryty.Je mírně agresivní ryba, vůči jedincům svého druhu agresivní. Samci tohoto druhu si chrání jen malé území nad písčitým dnem nebo skalami, tudíž si nestaví vlastní úkryt. Zbarvení je modré, tělo má červený a červeno-fialový nádech. Řadí se do skupiny Haps.
Pohlavní dimorfismus: Je polygamní. Samice je menší, nevýrazná a celá stříbrná. Po těle má černé skvrny. Samec je modré barvy, tělo má zbarveno do červeno-fialového nádechu. Samice je světle žlutá a hřbetní ploutev je oranžová.
Rozmnožování: Samice je teritoriální v době tření a chrání si malé území u skály nebo kus dna s jemným pískem.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquariumshop.caTlamovec Copadichromis verduyni


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Copadichromis borleyi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec crabro   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Copadichromis borleyi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra pstruhovitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby