Autor:
Vašek
Přidáno:
11/02/2009 v 12:43:34
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 01:10:45

Zobrazeno: 6350x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 765x
1 2 3 4 5

Český název: Tlamovec červenoploutvý
Latinský název: Maylandia greshakei


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Malawi
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 9 - 19 °dGH
Agresivita: mírně agresivní
Charakteristika: Tuto rybu je vhodnější chovat ve společné nádrži se stejně velkými rybami jezera Malawi. Vyžaduje velikou a prostrannou nádrž od 200l s kamenitým dnem a úkryty. Má rád skály a úkryty. Ničí rostliny, proto je v nádrži nejlépe vysadit tuholisté rostliny, které je ještě nutno posadit do květináčů. Květináče také prichytneme ku dnu nebo kamení, protože jinak nám je ryby vyryjí. Ideální je mít v jedné nádrži jedného samce na 4 a více samic. Preferují rostlinnou potravu, proto je krmíme krmivem bohatým na rostlinné složky.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají oranžovou hřbetní ploutev, částečně i ocasní ploutev. Jinak je jejich barva těla světle modrá. Samice jsou hnědo červené až do fialova.
Rozmnožování: Samice má jikry v tlamě do jejich soběstačnosti, což je asi 2 - 3 týdny. Obyčejně má 15 - 40 jiker. Po vypuštění mladých z tlamy lze u rybek rozpoznat i pohlaví dle barvy.

V inzerátech: Prodám přebytky rostlin


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akwalandia.friko.plTlamovec červenoploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec černoploutvý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tlamovec Copadichromis borleyi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrotnočelec indický L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) -   Tlamovec modrožlutý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby