Autor:
Aky
Přidáno:
30/12/2007 v 23:53:25
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 15:30:47

Zobrazeno: 8043x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 806x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra žlutá
Latinský název: Hyphessobrycon bifasciatus


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie)
Maximální velikost: do 5 cm
Vhodná teplota: 20 - 26 °C
Potrava: všežravec - patentky, vločky
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 2 - 30 °dKH
Agresivita: mírumilovné společenské rybky
Charakteristika: Jedná se o hejnovou rybu a jako taková by měla být chována ve skupině o alespoň 10 jedincích, jinak bývají plaché. V akváriu mají rády hodně rostlin. Někdy je na hřbetě velmi intensivně žlutě zbarvená - to je způsobeno ukládáním různých látek pod kůží. Žlutavé jsou i všechny ploutve, někdy bývají u základny mírně načervenalé. Často ohryzává ploutve jiným rybám.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou barevnější, menší a mají bíle zbarvený okraj hřbetní a řitní ploutve. Mývají citronověžlutý lesk a na přední části těla dva svislé pásy. První pás je klínovitý a zvýrazněný zlatavým leskem. Druhý pás je delší, užší a méně výrazný. Samičky jsou větší, plnější a mají ze spodu mírně vykrojenou řitní ploutev.
Rozmnožování: Při tření by v akváriu měly být jemnolisté rostliny a voda by měla být odstátá a dobře provzdušněná. Kladou až 200 jiker a doporučuje se rodiče ihned po vytření odlovit, aby jikry nesežrali. Plůdek se vykulí do tří dnů a do týdne rozplave a přijmá drobnou živou potravu. V prvních týdnech života se potěr drží spíše u dna. Rybky pohlavně pospívají asi po osmi měsících.


Tetra žlutá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra zlatá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetráš drobnošupinný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra skvostná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra krvavá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby