Autor:
Horac
Přidáno:
03/10/2007 v 17:02:54
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
14/02/2009 v 13:23:13

Zobrazeno: 15329x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 1002x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra žhavá
Latinský název: Hemigrammus erythrozonus


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Guyana (Guayana)
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 6 - 15° dGH
Agresivita: mírumilovná společenská hejnová rybička
Charakteristika: Tělo této rybky je průsvitné. V akváriu mají rády plovoucí rostliny a dostatek úkrytů. Středem těla, od duhovky oka až po základnu ocasní ploutve této překrásné tetry se táhne svítivý zlatočervený pás. Akvárium je třeba pravidelně udržovat v čistote, protože přítomné dusitany a dusičnany rybkám zkracují život. Dobrou kondici podpoříme podávaním živých buchanek, hrotnatek nebo jikrami kapra obecného.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší než samičky a mají vpadlejší bříško.
Rozmnožování: Nejvhodnější věk na rozmnožování tetry žhavé je 7 až 9 měsíců. Nejčastěji třeme rybky v párech. Do třecí nádrže rybky vpouštíme zpravidla navečer. Tření můžeme opakovat po dvou až trech týdnech. Dříve bylo obtížné přimět rybky, aby se třeli v akváriu. Dnes už se ale tak přizpůsobili, že to není nijak náročné. V měkké a mírně kyselé vodě (nesmí obsahovat uhličitany!) se vytírají na jemnolisté rostliny. Rybky se při tření rychlým pohybem otáčejí bříškem vzhůru. Asi do dne se líhne potěr, který se do týdne rozplave. Malé rybičky jsou citlivé na dusičnany, proto je potřeba častá částečná výměna vody.


Tetra žhavá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra západoafrická Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra zlatá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra kosočtverečná albín L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Neonka zelená     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby