Autor:
Horac
Přidáno:
04/01/2008 v 20:58:17
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
17/11/2008 v 16:02:52

Zobrazeno: 8292x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 893x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra Weitzmanova
Latinský název: Poecilocharax weitzmani


Čeleď:Trnobřichovité - Crenuchidae (Různozubovití)
Původ: řeky Rio Negro a Orinoko v Jižní Americe
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: masožravá - hlavně drobná živá potrava, ale přijmou i vločkové krmivo
Doporučené PH: 5,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 6°dGH
Agresivita: plachá, někdy až samotářská rybka
Charakteristika: Chov této rybky je obtížný, protože vyžaduje velice měkkou a kyselou vodu. Bývá také těžké ji aklimatizovat. Nejlépe se jí daří v jednodruhovém akváriu,doporučuje se je chovat ve skupinkách.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají delší ploutve a jsou barevnější než samičky.
Rozmnožování: V akváriu se vytírají ve svislých bambusových nebo plastových trubkách. Jikry ošetřuje sameček, o vylíhlý potěr už se nestará. Potěr žere velmi drobnou potravu.


Tetra Weitzmanova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra vlnitěpruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Wernerova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živoroděnka svítivá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - živorodka duhová     Editovat článek     Přidat fotku


Dobrý den, já jsem zkoušela jednou je mít v akvárku, ale nedařilo se. Až za delší čas jsem konečně zjistila, že to bylo tou naší tvrdou vodou, co tu máme na Moravě, páč kamarád v Čechách má měkkou a tomu v pohodě vydrží. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby