Autor:
Horac
Přidáno:
27/09/2007 v 18:58:37
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 16:47:46

Zobrazeno: 7272x Hodnocení: 3.04 Hodnoceno: 674x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra velkošupinná
Latinský název: Chalceus macrolepidotus (Moenkhausia oligolepis)


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: povodí Amazonky a západní Guyana
Maximální velikost: 10 - 25 cm
Vhodná teplota: 20 - 27°C
Potrava: převážně masožravá
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 17°dGH
Agresivita: k menším rybkám se často chovají agresivně (mohou je považovat za potravu)
Charakteristika: Tato rybka není vhodná pro začátečníka, i když její chov ve velké nádrži (vhodně zakrytované - rády skáčou) není zase tolik náročný. Pokud s ní budete manipulovat, tak velmi opatrně, protože může ztrácet šupiny nebo dostat druhotnou infekci. Ráda žije v houfu. Tělo rybky je na hřbetě zlatavěolivové, na bocích stříbrné. Ploutve dospělých jedinců jsou růžovočervené. Šupiny jsou velké, zvláště na horní polovině těla velmi zřetelné. Hlava je poměrně krátká, spodní pysk tlamky mírně vystupuje.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, štíhlejší, má více vykrojenou řitní ploutev než samička a má prodloužené ploutve (zvláště první paprsky řitní ploutve). Samička je větší, plnější v bříšku a ploutve prodloužené nemá.
Rozmnožování: Většinou se třou v blízkosti jemnolistých rostlin. Doporučuje se je po vytření odlovit, jinak by mohli jikry sežrat. Z jednoho tření bývá 500 až 800 jiker. Potěr se líhne asi za 36 hodin. Po rozplavání ho krmte drobnou potravou. Asi po 14 dnech musíte málé rybičky, které rostou velmi rychle, roztřídit podle velikosti. Větší by totiž sežrali své slabší sourozence.

V inzerátech: Prodám Kančíky příčnopruhý


Tetra velkošupinná

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra útlounká Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra vláknoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - chalceus velkošupinný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Okouník sklovitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby