Autor:
Carex
Přidáno:
16/03/2008 v 12:41:31
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 15:53:34

Zobrazeno: 7688x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra třípruhá
Latinský název: Hyphessobrycon heterorhabdus


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 23 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: až 15° dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Čilá hejnová rybka. Chováme vždy ve větším počtu (6 a více) ve společenské nádrži. Vyžaduje nádrž s hustým porostem rostlin a s dostatkem prostoru pro plavání. Hřbet této tetry je světle hnědý, boky a břicho stříbřité. Podél boční čáry probíhají tři úzké pásky. Vrchní je červený, prostřední zlatobílý a spodní černý. Táhnou se od žáber až po konec ocasního stébla.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší a tlustší.
Rozmnožování: Odchov je možný, ale poměrně obtížný. Použijeme měkkou vodu s nižším pH a nádrž mírně zastíníme. Po vytření rodiče odlovíme. Plůdek se líhne za 36 hodin.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fish.geoman.ruTetra třípruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra tolarová Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra trojúhelníková   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Neonka černá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra loreto     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby