Autor:
Horac
Přidáno:
07/10/2007 v 16:58:24
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9950x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 927x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra Socolofova
Latinský název: Hyphessobrycon socolofi


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: řeka Rio Negro v Brazílii
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 10°dGH
Agresivita: mírumilovná klidná rybka
Charakteristika: Ráda žije v hejnech o alespoň šesti rybkách. Za hlavou má růžovou až červenou skvrnu, kterou se odlišuje od ostatních teter, které jsou jí jinak podobné. Jsou citlivé na kvalitu vody, proto je nutná pravidelná částečná výměna vody. Má ráda bohatě osázenou nádrž s plovoucími rostlinami, které tlumí osvětlení, a dostatkem místa pro plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větší a mají mírně zašpičatělou hřbetní ploutev, v dospělosti mají hřbetní a řítní ploutev intenzivněji modrou. Samičky jsou menší, plnější v bříšku a mají červený okraj řitní ploutve a konec hřbetní ploutve.
Rozmnožování: Vytírají se do jemnolistých rostlin, při teplotě ais 26°C, PH 6 a tvrdosti vody asi 4°dGH. Do dvou dnů se líhne plůdek, který se do dalších dvou dnů rozplave.

V inzerátech: Krevetky!


Tetra Socolofova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra slepá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra štikovitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra černopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Průšova Juniorka     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby