Autor:
Vašek
Přidáno:
06/11/2008 v 19:08:36
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
06/11/2008 v 22:01:35

Zobrazeno: 6662x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 770x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra slepá
Latinský název: Anoptichthys jordani


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Mexiko, USA
Maximální velikost: 8 - 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 27 °C
Potrava: Všežravá rybka, vločky, rostlinná, mražená
Doporučené PH: 6 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: středně tvrdá
Agresivita: Mimo období tření mírumilovná, hejnovitá, vytrvalá rybička
Charakteristika: Tetra slepá je nevidomý příbuzný Tetry mexické. Obývá úkryty. Při hledání potravy i přes nevidomost někdy předčí i normální ryby.Na potěru jsou zprvopočátku vidět oči, které se však zvlona ztrácejí a jejich růst zaniká a ty postupně zarůstají v očních jamkách, kde zůstávají uloženy a jsou překryty tukovými váčky, které uzavřou chrupavčité schránky. To, že jsou ryby po celý život slepé, je kompenzováno výborným čichem, hmatem a dobře vyvinutou postraní čárou. Ta slouží jako dalekohmatný orgán k bezpečné orientaci v prostoru. Na plovoucích rybách není vidět, že by nějak postrádaly zrakové orgány.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou větší než samci.
Rozmnožování: Při tření jsou velmi agresivní a žerou rostliny. Musí se dát do jiného akvária. Samice naklade 500 - 1500 jiker a samec je oplodní. plůdek se líhne za 18 - 24 hodin a hned přijímá potravu. Odchov je třeba provádět v tvrdé vodě, protože jinak je plůdek náchylný k nemocem a hyne ještě před rosplaváním.


Tato fotografie pochází ze stránek http://blog.princehotels.co.jpTetra slepá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra skvrnitá (Štikovka skvrnitá) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Socolofova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec Thomasův L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Úzkotlamka nádherná (Hlavostojka nádherná)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby