Autor:
Horac
Přidáno:
13/01/2008 v 19:07:47
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7572x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 766x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra skvrnitá (Štikovka skvrnitá)
Latinský název: Boulengerella maculata


Čeleď:Trnobřichovité - Ctenoluciidae (Štikovkovití)
Původ: řeky Amazonka, Orinoko a Tocantins
Maximální velikost: 33 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 18°dGH
Charakteristika: V akváriu je potřeba mít dostatek volného místa, aby mohla v klidu plavat. V akváriu ocení plovoucí rostliny a rostliny, které jsou tak velké, že dosáhnou až k vodní hladině. Přijmají všechny druhy živá potravy, pokud ji od mládí zkoušíte přivyknout na vločky a mrazené krmivo, někdy se to podaří. Pokud ji něco vyděsí, může se vyplašit a nárazem do stěny akvária se zranit (zvláště rypec je takto často poraněn). Chovejte ji jen s klidnými rybami, které jsou tak velké, že se nemohou stát její potravou.


Tetra skvrnitá (Štikovka skvrnitá)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra skvostná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra slepá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra podélnopruhá (Štikovka podélnopruhá) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovka skvrnitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby